Postęp prac na budowie łącznika do S5

Dodano: 2017-10-13 14:21

Trwają intensywne prace budowlane na drodze powiatowej nr 3903P na odcinku od drogi wojewódzkiej 305 do węzła drogi S 5-Nietążkowo. W tej chwili roboty prowadzone są przede wszystkim na odcinkach Bukówiec Górny – Boguszyn oraz Włoszakowice – Zaborówiec.

Kilka dni temu wycięte zostały wszystkie drzewa rosnące przy drodze pomiędzy Bukówcem Górnym a Boguszynem. Aktualnie z pobocza usuwane są również gałęzie i pnie. Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia ten odcinek trasy zostanie całkowicie zamknięty, ze względu na rozpoczęcie prac poszerzających. Objazd do 24 listopada będzie prowadził przez Sądzie i Krzycko Wielkie.

Firma Colas Polska prowadzi również intensywne prace na nowo powstającej obwodnicy Boguszyna. W dalszej części droga prowadząca przez las do Podśmigla budowana jest przez Spółkę Budimex Warszawa. Po wycięciu drzew przyszedł czas na zdjęcie humusu, czyli 40-centynetrowej warstwy ziemi urodzajnej, na której nie można budować.

Postępy widać też na drodze łączącej Włoszakowice i Zaborówiec. Tutaj prace są prowadzone przez firmę PHU Ryszard Antkowiak z Krzycka Wielkiego (podwykonawca firmy Colas Polska), której baza znajduje się na terenie należącym do SKR (przy stacji diagnostycznej we Włoszakowicach).

W tej chwili rozbieramy boczną część nawierzchni asfaltowej i korytujemy, a następnie będziemy wszystko zasypywać betonem – tłumacz właściciel krzyckiej firmy Ryszard Antkowiak. Nasze zadanie polega na odtworzeniu konstrukcji drogi aż do Brenna.

Póki co ruch na tym odcinku poprowadzony jest wahadłowo, lecz w przyszłym tygodniu planuje się jego całkowite zamknięcie. Do 24 listopada objazd będzie poprowadzony przez Wieleń, Olejnicę, Osłonin, Radomierz, Starkowo i Boszkowo-Letnisko.

A.A.