„Śpiewaj z nami” w Toruniu

Dodano: 2018-05-25 14:16

19 maja zespół śpiewaczy „Śpiewaj z nami” z Włoszakowic, występujący pod kierownictwem Marioli Jagodzik, zdobył wyróżnienie na II Ogólnopolskim Festiwalu Seniorów w Toruniu.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu organizowanym przez Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu było wysłanie płyty CD z nagranymi utworami. Spośród 40 zespołów z całej Polski jury wybrało 17, w tym włoszakowicki „Śpiewaj z nami”. W amfiteatrze przy sanktuarium swe umiejętności prezentowały zespoły zarówno z dużych miast, jak i z wiosek, liczące kilkanaście osób, ale i chóry zrzeszające ponad 50 śpiewaków. Maraton pięknego śpiewania, na który złożyły się pieśni maryjne i patriotyczne, zwieńczyło uroczyste wręczenie wyróżnień oraz nagród (przypadły one chórowi z Białegostoku, chórowi z Torunia oraz zespołowi folklorystycznemu z Aleksandrowa).

Zespół „Śpiewaj z nami” (jedyny z Wielkopolski) zaprezentował się wspaniale, wykonując pieśń maryjną „Matko nasza dzieci Twoje” ks. Antoniego Chlondowskiego oraz poloneza „Witaj Orle” Karola Kurpińskiego.

S.C.