Dzieci pożegnały karnawał

Dodano: 2018-02-14 12:34

Początek bieżącego tygodnia upłynął w gminie Włoszakowice pod znakiem balików karnawałowych zorganizowanych dla najmłodszych mieszkańców Zbarzewa i Boguszyna.

Pierwszy z balików odbył się w poniedziałek 12 lutego na sali wiejskiej w Zbarzewie i został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołtysa wsi Jana Michalewicza.

Baliki organizuję od kiedy jestem sołtysem. W ten sposób chcę zachęcić dzieci do wspólnej, aktywnej zabawy w czasie ferii – podkreślił sołtys Jan Michalewicz.

Dla dzieci zostały przygotowane liczne atrakcje, w tym kotyliony, słodki poczęstunek oraz wiele zabaw takich jak taniec z balonem, malowanki czy różne konkurencje sportowe. Beztroskie zabawy przy muzyce puszczanej przez Mariana Furmana z Dłużyny prowadziły Stefania Karwatka i Krystyna Przewłocka.

Kolejny balik miał miejsce we wtorek 13 lutego na sali wiejskiej w Boguszynie. Tradycyjnie już zorganizowała go miejscowa grupa taneczna „Spontan” prowadzona przez Magdalenę Habernik-Tomowiak. Jak przystało na grupę taneczną nie mogło zabraknąć tańca i zabawy do najnowszych przebojów list muzycznych.

Oba ostatkowe baliki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców poszczególnych wsi. Wiele dzieci przyszło na nie przebrane za postacie z bajek, co było miłym akcentem popołudniowej zabawy.

D.J.