Dodano : 2014-02-06 7:45
Działki budowlane w atrakcyjnej lokalizacji!
Gmina Włoszakowice sprzedaje działki!
Gdzie? Włoszakowice, ul. Kurpińskiego przy wylocie w stronę Bukówca Górnego.
Ile? 12 działek do sprzedania. w nowej niższej cenie 42 zł za m kw. netto.
czytaj więcej
Weryfikacja przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu uchwały Rady Gminy Włoszakowice z kwietnia 2015 roku w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dokonana na skutek skargi dwóch mieszkańców gminy

Dodano: 2017-04-28 08:03

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu 10 listopada 2016 roku oddalił skargę dwóch mieszkańców gminy na uchwałę Rady Gminy Włoszakowice w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębów geodezyjnych wsi Bukówiec Górny.

Skarżący domagali się stwierdzenia nieważności uchwały lub ewentualnego stwierdzenia jej niezgodności z prawem oraz zasądzenie na ich rzecz kosztów postępowania.

Przypomnę, że uchwałą tą Rada Gminy uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w części obrębu geodezyjnego wsi Bukówiec Górny w ten sposób umożliwiając ewentualną budowę elektrowni wiatrowych.

Zamiar budowy elektrowni wiatrowych był ostro krytykowany przez kilka osób. Osoby te zarzucały radnym jak i mi ( w ulotkach i wypowiedziach) nieprzemyślaną lokalizację elektrowni, nieodpowiedzialne działanie a także straszono mieszkańców, głownie wsi Bukówiec Górny.

W rozpowszechnianej ulotce między innymi napisano: ”Niestety te nieodpowiedzialne działania sprowadzają duże zagrożenie na całą Gminę Włoszakowice. Jako mieszkańcy Bukówca, sprzeciwiający się budowie wiatraków, nie zamierzamy rezygnować, chodzi przecież o domy, w których żyjemy, mieszkamy od pokoleń i na pewno chcemy żyć w przyszłości. Nie pozostawiając nam jednak wyboru zmuszają nas do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko Gminie, w związku z utratą wartości ziemi i nieruchomości. Przegrany przez Gminę proces najprawdopodobniej doprowadzi Gminę do bankructwa. Informowaliśmy o tym wszystkich Radnych, niestety zachowali się nieodpowiedzialnie, co więcej w temacie są  niezorientowani, materiałów otrzymanych w tej sprawie nie przeczytali, z nikim rozmawiać nie chcą, a o szerszych konsultacjach społecznych nie chcą nawet słyszeć – czy mogą zatem oczekiwać od właścicieli , że ci nie będą bronić swoich domów?”

Nie podlega dyskusji, że władze Gminy muszą działać zgodnie z prawem, jest też oczywiste, że każdy kto uważa inaczej ma prawo skorzystać z drogi odwoławczej czy sądowej w celu sprawdzenia czy Gmina złamała prawo.

Prezentując inne opinie, do czego ma prawo każdy mieszkaniec gminy, nie potrzeba przy tym mówić oczywistej nieprawdy, szkalować, insynuować złą wolę, oskarżać o matactwa, itd.  Faktem jest też to, że bardzo zaangażowanym w  kwestionowanie tej uchwały był jeden z radnych. Nasuwa się też pytanie, w szczególności po przeczytaniu uzasadnienia wyroku, czy dążącym do przeszkodzenia w budowie wiatraków naprawdę chodzi o dobro mieszkańców wsi?

Zamieszczony poniżej wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu jest prawomocny, jednoznacznie rozstrzyga, że działanie władz gminy były zgodnie z prawem i poprawne.

Zachęcam do uważnego zapoznania się z tekstem orzeczenia.

Wójt Stanisław Waligóra

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/920607D818