Karnawałowe biesiadowanie w Bukówcu

Dodano: 2017-02-20 14:29

Sobotni wieczór 18 lutego upłynął na sali wiejskiej w Bukówcu Górnym pod znakiem biesiady karnawałowej przygotowanej przez miejscowy odział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W zabawie uczestniczyło dokładnie stu seniorów z gminy Włoszakowice oraz okolicznych miejscowości.

Oficjalnego otwarcia biesiady i powitania wszystkich jej uczestników dokonała prezes bukówieckiego Koła PZERiI Longarda Gąd. Od tego momentu można było rozpocząć prawdziwą zabawę, którą poprowadził Marian Furman z Dłużyny. Oprócz karnawałowych piosenek i pysznego jedzenia na licznie zgromadzonych seniorów czekała również dodatkowa atrakcja w postaci tradycyjnej loterii fantowej. W ten sposób bawiono się do późnych godzin nocnych.

Tym razem biesiada była szczególnie udana, a większość jej uczestników już teraz potwierdziła chęć przybycia w przyszłym roku  - podkreśla prezes PZERiI Longarda Gąd. Dlatego też w imienu organizatorów chciałabym serdecznie podziekować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przygotowania zabawy.

Tekst: A.A., zdjęcia: L. Gąd, L. Grzelka