Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka

Dodano: 2017-02-15 10:31

Tegoroczny Dzień Zakochanych był dla członków włoszakowickiego Stowarzyszenia - Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów okazją do podwójnego świętowania. Na sali widowiskowej GOK obchodzono nie tylko Walentynki, ale również zaległy Dzień Babci i Dziadka.

Oficjalnego otwarcia spotkania i powitania licznie zgromadzonych seniorów oraz zaproszonych gości dokonał rzecznik prasowy stowarzyszenia Jan Łabiński. Następnie głos zabrał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, który korzystając ze sposobności złożył wszystkim życzenia z okazji Walentynek oraz zaległego Dnia Babci i Dziadka. Zgodnie z tradycją prezes STERiI Stanisław Skorupiński odebrał z rąk wójta list gratulacyjny, podpisany również przez obecną na sali kierownik GOPS Elżbietę Guć oraz dyrektor GOK Monikę Lucerek. Tę część uroczystości zwieńczył występ miejscowego Zespołu Śpiewaczego „Śpiewaj z nami”, który pod dyrekcją Marioli Jagodzik wykonał kilka piosenek karnawałowo-biesiadnych.

Po okolicznościowej kolacji przyszedł czas na dalszą część imprezy. Jak przystało na okres karnawału nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy tanecznej, o której oprawę muzyczną zadbał Marian Furman z Dłużyny.

Tekst: A.A., zdjęcia: J. Łabiński