Inne

fotografia
Obchody setnej rocznicy dobiegły końca

Dodano : 2019-01-18 13:41

Rozpoczęte przed dwoma tygodniami gminne obchody setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zakończyły się w piątek 18 stycznia w Boguszynie. Uroczystość ku czci powstańców odbyła się tradycyjnie przy miejscowej remizie OSP, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca bohaterskich żołnierzy odcinka „Boguszyn” Frontu Południowo-Zachodniego Grupy „Leszno”.

fotografia
Karnawałowe szaleństwo w Zbarzewie

Dodano : 2019-01-17 18:51

Ferie zimowe bez mrozu i śniegu nie muszą jednoznacznie kojarzyć się z nudą. W środę 16 stycznia udowodnili to najmłodsi mieszkańcy Zbarzewa, którzy wzięli udział w tradycyjnym baliku noworocznym.

fotografia
GOSiR podsumował rok

Dodano : 2019-01-15 14:24

Miniony rok obfitował w gminie Włoszakowice w wiele imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

fotografia
Gmina Włoszakowice grała z WOŚP

Dodano : 2019-01-14 19:02

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w drugą niedzielę roku, grano „dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W ogólnopolską akcję organizowaną przez fundację Jerzego Owsiaka tradycyjnie włączyły się prawie wszystkie szkoły z terenu gminy Włoszakowice.

fotografia
Imprezowy weekend w Jezierzycach

Dodano : 2019-01-14 18:27

Drugi weekend karnawału był w Jezierzycach Kościelnych naprawdę intensywny, przynajmniej jeśli chodzi o imprezy okolicznościowe. W sobotę miejscowa sala wiejska gościła spotkanie noworoczne dla dorosłych mieszkańców wsi, a następnego dnia dziecięcy balik karnawałowy i młodzieżową dyskotekę.

fotografia
Uroczystości powstańcze we Włoszakowicach i Zbarzewie

Dodano : 2019-01-11 16:34

W setną rocznicę potyczki pod Zbarzewem, która miała miejsce 11 stycznia 1919 roku, przedstawiciele społeczności naszej gminy oddali cześć poległym wówczas Polakom. Uczestników Powstania Wielkopolskiego wspominano we Włoszakowicach oraz przy zbarzewskim pomniku, będącym jednym z najważniejszych miejsc pamięci narodowej w okolicy.

   Wczytywanie...