Inne

fotografia
Włoszakowiczanie „Siewcami Roku 2018”

Dodano : 2019-03-19 09:47

Mieszkańcy naszej gminy nie od dziś słyną ze swojej pracowitości i przedsiębiorczego zmysłu. W niedzielę 17 marca udowodnili to Katarzyna i Paweł Walkowiakowie z Włoszakowic, właściciele największego w okolicy Zakładu Produkcji Pieczarek, którzy podczas finałowej gali prestiżowego konkursu Wielkopolski Rolnik Roku w Poznaniu otrzymali statuetkę Siewcy Roku 2018.

fotografia
Odtwarzają chodnik w Krzycku Wielkim

Dodano : 2019-03-13 11:15

Firma Budo-Instal z Leszna, która jest jednym z wykonawców rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w naszej gminie, przystąpiła do odtworzenia chodnika na ulicy Szkolnej w Krzycku Wielkim. Długo oczekiwana odbudowa znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.

fotografia
Finał „Cavaliady” dla Hałupki

Dodano : 2019-03-13 09:59

Łukasz Hałupka z Grotnik, znany w okolicy powożący-amator oraz wielokrotny uczestnik bukówieckich zawodów konnych, galopem wjechał do świata profesjonalistów. Swój debiutancki sezon w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi „Cavalida Tour” zakończył z prawdziwym przytupem, kopyta rzecz jasna.

fotografia
Prace nad ścieżką idą pełną parą

Dodano : 2019-03-11 11:48

Na początku marca pruszkowska spółka Strabag rozpoczęła korytowanie gruntu oraz wyrównywanie i profilowanie terenu pod ścieżkę pieszo-rowerową z Włoszakowic do Gołanic. Brygady budowlane prowadzą aktualnie prace na czterech odcinkach drogi powiatowej.

fotografia
Pawłowskiego i Sokołowicka czekają na asfalt

Dodano : 2019-03-01 12:45

Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że już pod koniec lutego leszczyńskie Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Sp. z o.o. rozpoczęło przebudowę ulic Pawłowskiego i Sokołowickiej w Bukówcu Górnym. Inwestycja zlecona przez Zarząd Dróg Gminnych realizowana jest w ramach zadania pn. „Budowa nawierzchni asfaltowych na drogach dojazdowych do gruntów rolnych”.

fotografia
Ścieżka z Włoszakowic do Gołanic już w budowie

Dodano : 2019-02-27 12:43

Choć w kalendarzu jeszcze zima, to pomiędzy Włoszakowicami a Gołanicami rozpoczęły się już prace związane z budową długo wyczekiwanego ciągu pieszo-rowerowego. Po wycięciu drzew w pasie przeznaczonym pod ścieżkę, teren przejęła pruszkowska spółka Strabag – główny wykonawca inwestycji.

   Wczytywanie...