Piękne czytanie w Jezierzycach Kościelnych

Dodano: 2018-06-14 13:54

12 czerwca w jezierzyckiej Szkole Podstawowej już po raz piąty odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Z tej okazji do Jezierzyc Kościelnych przyjechali najlepsi czytelnicy z poszczególnych szkół naszej gminy.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczniów było jak najlepsze przeczytanie nieznanego tekstu, po kilkuminutowym zapoznaniu się z nim. Komisje pracujące w poszczególnych grupach oceniały wyrazistość, płynność, poprawność i intonację czytania. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze

  1. Klaudia Obiora (ZSO Włoszakowice)
  2. Gabriela Dudziak (SP Bukówiec Górny)
  3. Marta Gąda (ZSO Włoszakowice)

Wyróżnienie Monika Odważna-Stróżyńska (SP Jezierzyce Kościelne)

Klasy trzecie:

  1. Alicja Błaszczyk (ZSO Włoszakowice)
  2. Kiciński Dawid (SP Bukówiec Górny)
  3. Krzysztof Kamieniarz (SP Krzycko Wielkie)

Wyróżnienie Gabriela Kruk (SP Jezierzyce Kościelne)

Nagrody i upominki dla uczestników konkursu ufundowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach, a dyplomy i poczęstunek przygotowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jezierzycach Kościelnych. Organizatorzy dziękują uczniom, nauczycielom i rodzicom za przybycie na konkurs. Gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi i bardzo dobrej umiejętności czytania, która jak wiemy otwiera drogę do świata wiedzy i rozwijania swoich pasji.

Bogusława Krawczyk, Barbara Stanek