Sezon na festyny rozpoczęty

Dodano: 2018-05-28 10:17

W ostatnią majową niedzielę na terenie boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbył się XXVI Środowiskowy Festyn „Serca Dzieciom”, który od wielu lat cieszy się niezmienną popularnością wśród mieszkańców naszej gminy.

Już o godzinie 15 na festynowej scenie pojawili się pierwsi artyści. Podczas trwania całej imprezy można było podziwiać przede wszystkim występy uczestników szkolnego konkursu „Mam Talent”, wśród których przeważali młodzi tancerze oraz wschodzące gwiazdy piosenki. Nie zabrakło też żonglerki piłką, układów mażoretkowych oraz prezentacji jednej ze wschodnich sztuk walki, czyli taekwondo. Wiele emocji wzbudził ponadto pokaz strażacki w wykonaniu ochotników z włoszakowickiej jednostki OSP. Strażacy zademonstrowali, jak wygląda akcja ratunkowa polegająca na wydobyciu osoby poszkodowanej zakleszczonej w samochodzie. Widzowie mieli również możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu gaśniczego.

Wszystkich atrakcji, które przygotowano dla najmłodszych uczestników festynu, nie da się zliczyć. Dzieci mogły między innymi pomalować swoje twarze w ciekawe wzory, pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, spróbować szczęścia w „kole fortuny”, a także wziąć udział w konkursach wiedzowych i zręcznościowych. Na kilkulatków czekał również coroczny bieg przedszkolaka. Ponadto, niezależnie od wieku, każdy mógł zjeść coś słodkiego w szkolnej kawiarence lub spróbować czegoś z grilla.

Tradycyjnie już, w trakcie festynu, można było wesprzeć szkołę zakupując symboliczne cegiełki. Każda cegiełka wygrywała, a główną nagrodą był jak co roku rower ufundowany przez gminę Włoszakowice.

D.J.