Włoszakowicki „Mam Talent”

Dodano: 2018-05-25 14:45

„Często wielkie talenty pozostają w ukryciu”, ale nie w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Jest to bowiem miejsce, w którym uczniowie codziennie rozwijają swoje talenty i zainteresowania. Od kilku lat mogą je również zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców, a wszystko za sprawą konkursu młodych talentów „Mam Talent”, który na stałe wszedł do kalendarza imprez szkolnych.

W tym roku szkolnym konkurs odbył się 22 maja. Uczniowie startowali w trzech kategoriach: klasy 1-3 szkoły podstawowej, 4-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum. Wydarzenie zostało zorganizowane przez włoszakowickich nauczycieli – Katarzynę Kaczmarek i Szymona Gądę . Podczas prezentacji nie zabrakło popisów wokalnych, pokazów tanecznych, sportowych i iluzjonistycznych oraz demonstracji umiejętności plastycznych.  Emocji było przy tym co niemiara, a młodzi i nieco stremowani artyści byli podtrzymywani na duchu przez szkolną publiczność oraz swoich rodziców, którzy poświęcili wiele czasu na przygotowanie własnych pociech.

Jury w składzie: Katarzyna Kaczmarek, Wioleta Rosik i Szymon Gąda, podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu i przyznało następujące miejsca:

Kategoria 1-3 SP

I miejsce – Blanka Mierzyńska (kl. 3c) – pokaz umiejętności plastycznych

II miejsce – Karolina Wojtyna (kl. 3c) – pokaz umiejętności wokalnych

III miejsce – Ewa Kaczmarek (kl. 1c) – pokaz umiejętności tanecznych

Wyróżnienie – Marceli Michalak (kl. 3c) – pokaz umiejętności recytatorskich

Kategoria 4-7 SP

I miejsce – Kinga Lorych (kl. 5a) i Agnieszka Nowaczyk (kl. 5a) – pokaz umiejętności wokalnych

II miejsce – Władysław Wypych (kl. 5b) – pokaz umiejętności gry na instrumencie (keyboard)

III miejsce – Oliwia Fic (kl. 4c) – pokaz umiejętności wokalnych

Wyróżnienie: Klaudia Ratajska (kl. 6b) – pokaz umiejętności iluzjonistycznych

Kategoria 2-3 gimnazjum

Wyróżnienie: Kacper Froń – pokaz umiejętności wokalnych

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.

Wszystkie występy uczestników „Mam talent” będzie można zobaczyć podczas XXVI Festynu Środowiskowego „Serca Dzieciom”, już w najbliższą niedzielę 27 maja o godz. 15.00 na boisku ZSO we Włoszakowicach. Serdecznie zapraszamy!

Sz.G.