Krzyckie przedszkolaki nakarmiły psiaki

Dodano: 2017-11-21 11:18

Od 7 do 17 listopada w oddziale przedszkolnym w Krzycku Wielkim odbywała się akcja pod nazwą „Przedszkolaki karmią psiaki”. Przez dziesięć dni najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zbierali dary dla piesków z włoszakowickiego przytuliska.

Dzięki przeprowadzonej zbiórce przedszkolakom udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów suchej karmy oraz kilkadziesiąt puszek z mokrym jedzeniem, a także miski, koce, zabawki i inne akcesoria dla psów. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę dzieci na problem bezdomnych zwierząt,  przy okazji pomagając czworonogom w przetrwaniu nadchodzącej zimy – tłumaczy nauczycielka krzyckiego przedszkola i współorganizatorka akcji Ewelina Skopińska.

Pomaganie potrzebującym zwierzakom może przysporzyć wiele radości (fot. E. Skopińska)

W tej chwili we włoszakowickim przytulisku przebywają cztery psy: Karmel, Misia, Majka i Lady. Wszystkie szukają nowych właścicieli, którzy zapewnią im dach nad głową, pełną miskę i choć odrobinę miłości. Aby przygarnąć jednego z nich wystarczy zadzwonić pod następujący numer telefonu: 667-178-873 lub skontaktować się bezpośrednio z Urzędem Gminy (65-52-52-963). Przed adopcją zachęcamy również do odwiedzenia strony: https://www.facebook.com/Przygarnij-Łapę-Przytulisko-Włoszakowice-22260895, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat każdego czworonoga. Zaznaczamy też, że psy nie będą wydawane na łańcuch ani do kojców.

Korzystając z okazji przypominamy, że zwierzę to nie rzecz, którą można wyrzucić czy odstawić na półkę, gdy się znudzi. To szczególnie ważne teraz, przed świętami. Zanim kupimy „żywy prezent” powinniśmy dwa razy się zastanowić, czy nie będzie tylko spełnieniem kolejnej zachcianki. Wszystkie stworzenia, podobnie jak my, mają swoje uczucia, potrzebują miłości i zrozumienia.

A.A.