Dzień Edukacji Narodowej

Dodano: 2016-10-15 16:25

14 października w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia swoje święto uczcili również pedagodzy i pracownicy oświaty z gminy Włoszakowice, dla których w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich przygotowano okolicznościowy koncert.

Uroczysta akademia rozpoczęła się równo o godzinie 18. Pod nieobecność wójta Stanisława Waligóry okolicznościowe przemówienie wygłosiła sekretarz gminy Monika Klemenska, która następnie w towarzystwie inspektora ds. oświaty UG Włoszakowice Marka Wodawskiego i Joanny Poprawskiej  wręczyła nagrody wyróżniającym się pedagogom. Wśród nich znaleźli się: Renata Mejza (Przedszkole nr 2 we Włoszakowicach), Józef Sajbura (ZS Krzycko Wielkie), Dariusz Walczak (ZS Dłużyna), Daniel Piasecki i Dariusz Wandolski (ZS Bukówiec Górny), Mariusz Zakrzewski, Marta Samson-Gjeka i Dorota Pawlak (ZS Jezierzyce Kościelne) oraz Tadeusz Górny, Hanna Grycz, Leszek Barszcz i Tomasz Szczepaniak (ZSO Włoszakowice). Po raz pierwszy w tym roku specjalnymi listami gratulacyjnymi nagrodzono także pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych, trenerów sportowych oraz instruktorów muzycznych.

Coroczne święto pedagogów w naszej gminie zwieńczyła długo wyczekiwana część artystyczna. W tym roku zadbali o nią członkowie ukraińskiego zespołu „Weseli Galicjanie” z Tarnopola, którzy w trakcie barwnego i żywiołowego koncertu zaprezentowali wszystkim niezwykle bogatą mieszankę pieśni i tańców. Pierwsza część występu składała się przede wszystkim z utworów operetkowych i musicalowych, z kolei druga to już spora dawka folkloru rodem ze Wschodu.

Wszystko to tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że na zakończenie nagrodziła artystów owacjami na stojąco.

A.A.