Oświata

fotografia
Mistrzowski tytuł obroniony

Dodano : 2019-05-01 09:10

30 kwietnia damska reprezentacja bukówieckiej Szkoły Podstawowej w składzie: Oliwia Spławska, Nadia Szada, Jagoda Grześkowiak, Wiktoria Sieracka, Nikola Sobierajska i Maja Poniża wybrała się na Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym. Podczas zawodów w Lesznie zawodniczki z naszej gminy nie tylko obroniły mistrzowski tytuł, ale też pobiły wiele rekordów (szkoły i życiowych).

fotografia
Uczniowie z Jezierzyc popisali się wiedzą

Dodano : 2019-04-29 08:09

Pod koniec kwietnia uczniowie jezierzyckiej Szkoły Podstawowej wzięli udział w finale powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas toczącej się w Lesznie rywalizacji reprezentanci naszej gminy kolejny rok z rzędu okazali się bezkonkurencyjni i nie dali szans swoim rywalom.

fotografia
Jeszcze tylko matura i... wakacje!

Dodano : 2019-04-27 15:07

Rozpoczęty przed trzema tygodniami strajk w oświacie nie przeszkodził w przeprowadzeniu oficjalnego zakończenia roku szkolnego dla uczniów jedynej klasy włoszakowickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Kurpińskiego. Tegorocznych maturzystów pożegnano w piątek 26 kwietnia, a miejscem uroczystej akademii z tej okazji była tradycyjnie Sala Trójkątna Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach.

fotografia
Zofia Marcinek wyróżniona przez IPN

Dodano : 2019-04-11 08:25

Uczennica trzeciej klasy bukówieckiego gimnazjum Zofia Marcinek, która bardzo dobrze spisała się podczas mistrzostw wielkopolski w biegach przełajowych, może świętować kolejny ogromny sukces. Pod koniec zeszłego tygodnia została wyróżniona w prestiżowym konkursie historycznym organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej.

fotografia
„Zielony gaj, koszyczek jaj…”

Dodano : 2019-04-04 12:06

Kultywując tradycję naszego regionu podopieczni włoszakowickiego oddziału przedszkolnego położonego przy ulicy Karola Kurpińskiego odwiedzili Urząd Gminy z tzw. nowym lotkiem. Przyniesione przez nich sosnowe gałązki ustrojone kolorowymi bibułkami symbolizowały rozpoczętą niedawno wiosnę i zbliżające się święta wielkanocne.

   Wczytywanie...