Rajdowe powitanie wakacji

Dodano: 2018-06-11 10:09

W sobotę 9 czerwca drużyny reprezentujące powiaty z naszego województwa już po raz XX rywalizowały w rajdzie kolarsko-pieszym „Witamy wakacje”. Rajd odbył się w ramach III etapu współzawodnictwa turystycznego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W tym roku zmagania toczyły się na malowniczej trasie wokół Jeziora Dominickiego. Na starcie w Boszkowie-Letnisku stawiło się 16 drużyn reprezentujących powiaty: pilski, szamotulski, ostrowski, koniński, wolsztyński, wągrowiecki i leszczyński. Rywalizowały one ze sobą w dwóch konkursach (krajoznawczym i plastycznym o tematyce ekologicznej) oraz w czterech konkurencjach zręcznościowych (lotki, rzuty podkową, budowanie piramidy i niespodzianka). W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

Konkurs krajoznawczy – 1. Danuta Nowak, 2. Oskar Naskręt, 3. Grzegorz Matuszewski

Konkurs plastyczny – 1. Jarosław Kalisz, 2. Natalia Stasiak, 3. Wiktoria Muszyńska

Lotki – 1. Marek Modliński, 2. Sebastian Wojciechowski, 3. Jan Nitschke

Podkowa – 1. Oskar Naskręt, 2. Adrian Żywanowski, 3. Angelika Pastusiak

Piramida – 1. Jakub Baranowski, 2. Ewelina Olejniczak, 3. Martyna Szczepaniak

Niespodzianka – 1. Monika Grabsztunowicz, 2. Wiktoria Wolniczak, 3. Tomasz Zieliński

Po podsumowaniu konkursów indywidualnych, przyszedł czas na ogłoszenie wyników rywalizacji drużynowej. Zwyciężyła drużyna Pniewy III, przed Łazikami z Włoszakowic i Mąkolnem I. W klasyfikacji powiatów (brano pod uwagę wyniki dwóch drużyn z powiatu) najlepszy okazał się powiat koniński, przed wągrowieckim i leszczyńskim.

Zwycięzcy konkursów indywidualnych otrzymali nagrody, a najlepsze drużyny i powiaty pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Dla wszystkich uczestników imprezy przygotowano ponadto znaczki rajdowe i ciepły posiłek, a drużyny odebrały dyplomy uczestnictwa.

Głównym organizatorem rajdu był MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy, w której wzięło udział ponad 200 osób, czuwali: Maria i Kazimierz Jankowiakowie, Marek Mania, Mirosław Mania, Jan Husiatyński, Katarzyna Madalińska, Robert Kunc i Aleksandra Nowak. Rajd był współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

K. Jankowiak