„Bałwan” wcale nie zimowy

Dodano: 2018-01-29 08:39

W sobotę 27 stycznia odbyła się jubileuszowa, XXXV już edycja Rajdu Zimowego „Bałwan” organizowanego przez włoszakowickie „Łaziki”. Mimo nazwy tegoroczna edycja imprezy nie miała w sobie nic z zimy, a ze względu na brak białego puchu jej uczestnicy nie zaznali nawet przyjemności lepienia śniegowych postaci.

Typowo jesienna aura nie odstraszyła na szczęście uczestników rajdu, którzy pomimo przelotnych opadów deszczu i błota pod nogami, w wyśmienitych humorach wędrowali w stronę Leśniczówki Krzyżowiec. Na metę przybyło aż 181 turystów z Leszna, Kościana, Bojanowa, Pakosławia, Miejskiej Górki, Święciechowy, Mórkowa, Jezierzyc Kościelnych, Wilkowic i Włoszakowic. Tutaj czekały na wszystkich gorące napoje i posiłek, płonące ognisko oraz czas na wymianę wrażeń z przebytej trasy. Na Krzyżowcu rozegrano również konkurs krajoznawczy pod hasłem „Z niejednej beczki”. Najlepiej na pytania z zakresu wiedzy ogólnej odpowiadała Krystyna Anioła, która wyprzedziła Natalię Rosadzińską, Huberta Gorwę, Julię Górczak, Mateusza Walczewskiego i Kacpra Zadwornego. Bez względu na zajęte miejsca uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, a wśród pozostałych wędrowców rozlosowano kilkadziesiąt innych upominków.

Za pomoc w organizacji rajdu „Łaziki” dziękują szczególnie gospodarzowi Krzyżowca oraz wszystkim tym, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem imprezy, a więc: Janowi Husiatyńskiemu i Amelii Walkowskiej za przygotowanie posiłku, Edwardowi Radke za rozpalenie ogniska oraz Katarzynie Madalińskiej i Aleksandrze Nowak za opiekę nad dziećmi. Ponadto rajd wspomogli: Nadleśnictwo Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowej w Lesznie i firma PPHU JOHN z Grotnik.

Warto wspomnieć, że przez cały czas trwania rajdu wydarzenia na Krzyżowcu obserwował materiałowy bałwan przywieziony przez Ireneusza Marcinka z Wilkowic.

Tekst: K. Jankowiak, zdjęcia: A.A.