Przedsylwestrowe zmagania kolarzy

Dodano: 2017-12-31 11:45

Obfitujący w wydarzenia sportowe rok w naszej gminie zakończył się z prawdziwym przytupem. Wszystko za sprawą zorganizowanego we włoszakowickim parku Pucharu Wójta Gminy Włoszakowice w Kolarstwie Przełajowym – imprezie zaliczanej do CX Orlen Pucharu Polski, będącej jednocześnie drugim etapem wyścigu dla upamiętnienia 99. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

„Cześć i chwała zwycięzcom” – pod taką nazwą odbył się dwudniowy wyścig, którego pierwszy etap został przeprowadzony 29 grudnia na leszczyńskim stadionie im. Alfreda Smoczyka. Następnego dnia we Włoszakowicach na kolarzy przełajowych z całej Polski czekały zupełnie inne warunki i trasa. Szeroki i płaski tor żużlowy zastąpiły wąskie parkowe ścieżki z licznymi pagórkami i naturalnymi przeszkodami. Jedno okrążenie mające swój początek i koniec na ulicy Zalesie liczyło 3 kilometry. W zależności od kategorii, których było łącznie aż 16, zawodnicy musieli pokonać od 3 do 8 rund.

Największe wyścigi kolarskie na świecie w znacznym stopniu promują miejscowość, w której się odbywają - zaznaczył główny pomysłodawca i organizator włoszakowickich zawodów Grzegorz Mierzyński. Podczas tej imprezy spotkałem wielu ludzi, którzy są zachwyceni naszą miejscowością i podkreślają, że wrócą tutaj w przyszłości, by ją dokładnie zwiedzić. Jest to świetna promocja nie tylko dla Włoszakowic, ale również całej gminy i regionu, tym bardziej, że impreza ma charakter ogólnopolski.

Po zaciętej i bardzo wymagającej rywalizacji przyszedł czas na uroczystą dekorację zwycięzców. Triumfatorzy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody finansowe i drobne upominki wręczone przez: wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligórę, kierownika GOSiR Arkadiusza Szymczaka, dyrektora zawodów Grzegorza Mierzyńskiego, członka Zarządu Głównego TPPW Antoniego Fornalskiego oraz naczelnika Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna Tomasza Szymańskiego. Specjalne wyróżnienia powędrowały też do najlepszych zawodników z gminy Włoszakowice, którymi okazali się Marta Andrzejewska i Dominik Kaczmarek.

Ponad 200 zawodników to bardzo dobry wynik jak na pierwsze tego typu zawody w naszej gminie. W przyszłym roku przypada setna rocznica Powstania Wielkopolskiego, więc mam nadzieję, że impreza zostanie powtórzona – powiedział na zakończenie Grzegorz Mierzyński. Podczas przemówienia zamykającego wyścig wstępną aprobatę dla ponownego zorganizowania zawodów wyraził również wójt Stanisław Waligóra.

Głównymi organizatorami Pucharu Wójta Gminy Włoszakowice w Kolarstwie Przełajowym byli: klub kolarski „Kołownik” Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Poniżej przedstawiamy najlepsze trójki kolarzy w poszczególnych kategoriach.

Orlik + Elita:

 1. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin)
 3. Arkadiusz Mirek (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów)

Junior:

 1. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra)
 3. Krzysztof Domin (Domin Sport)

Masters I:

 1. Piotr Rakiewicz (GVT)
 2. Maksymilian Bieniasz (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów)
 3. Paweł Lempart (Team Sport)

Masters II:

 1. Mirosław Bieniasz (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team Tarnów)
 2. Rafał Chmiel (niezrzeszony)
 3. Andrzej Michniak (Warszawski Klub Kolarski)

Masters III:

 1. Aleksander Gawryluk (Diversey Team)
 2. Sławomir Frejowski (MGLKS Olimpijczyk)
 3. Wojciech Bartolewski (KS Scout Częstochowa)

Masters IV:

 1. Andrzej Misina (Grupa Kolarska Gliwice)
 2. Marian Kłos (Diversey Team)
 3. Zbigniew Walczak (niezrzeszony)

Cyklosport:

 1. Przemysław Rozwalka (Strefa Sportu PL MW Inwest)
 2. Adam Adamkiewicz (Stowarzyszenie Klub Sportowy)
 3. Michał Górniak (Stowarzyszenie Rabczyński Team)

Cyklosport Kobiety:

 1. Cecylia Czartoryska (PIU PIU Catering Pożywny)
 2. Martyna Szudra (Leszczyński Klub Speedrowerowy Szawer Leszno)

Kobiety Open (Juniorka + Kobiety Elita):

 1. Magdalena Sadłecka (Stowarzyszenie Euro Bike Kachmarek Electric Team)
 2. Adrianna Stępniewska (Klub Kolarski Skan Bike Team Opoczno)
 3. Barbara Borowiecka (Klub Sportowy Niewidomych Omega)

Junior Młodszy:

 1. Maksymilian Grzenkowicz (GKS Cartusia)
 2. Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok)
 3. Miłosz Ośko (Warszawski Klub Kolarski)

Juniorka Młodsza:

 1. Natalia Krześlak (LSKK Lityński Bełchatów)
 2. Weronika Paziewicz (LKS POM-Spartherm)
 3. Sandra Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin)

Młodzik:

 1. Kacper Hoppa (GKS Cartusia)
 2. Michał Waloszek (Grupa Kolarska Gliwice)
 3. Kajetan Wąsowicz (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowska)

Młodziczka:

 1. Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin)
 2. Zofia Krystkowiak (Fundacja Rozwoju Kolarstwa Krzysztofa Kuźniaka)
 3. Alicja Giergiel (LKS Trasa Zielona Góra)

Żak:

 1. Gabriel Rogaczewski (LKS Trasa Zielona Góra)

Żakini:

 1. Milena Banaszkiewicz (LKS Trasa Zielona Góra)

Amator:

 1. Dawid Kompiel (Bikeowe Wyprawy)
 2. Dominik Kaczmarek (Galibier Bikefun Leszno)
 3. Krzysztof Dąbkowski (35 Plus)

Klasyfikacja po 2 wyścigach (Orlik + Elita):

 1. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin)
 3. Adam Żuber (niezrzeszony)

Klasyfikacja po 2 wyścigach (Junior):

 1. Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 2. Hubert Drobek (LKS Trasa Zielona Góra)
 3. Piotr Mierzyński (Kolarski Klub Sportowy Gostyń)

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć pod adresem: http://www.wynikizawodow.eu/.

A.A.