Turniej piłkarski w przededniu świąt

Dodano: 2017-12-22 21:40

Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach został rozegrany gwiazdkowy turniej piłki nożnej. W czwartej edycji imprezy wzięły udział cztery drużyny złożone z pracowników Urzędu Gminy i jednostek podległych, oldbojów Sokoła Włoszakowice, gminnych nauczycieli oraz miejscowych ratowników medycznych.

Jak zawsze w przypadku tego typu turniejów rywalizacja toczyła się w systemie „każdy z każdym”. Dzięki temu rozegrano łącznie sześć pojedynków składających się z dwóch połów po 8 minut. Mimo towarzyskiego charakteru zawodów, zmagania były bardzo widowiskowe i zacięte, o czym  świadczy chociażby liczba strzelonych bramek. Najwięcej, bo aż 9 goli trafiono w meczu otwarcia, a w trakcie całych rozgrywek padło ich dokładnie 40.

Po dwugodzinnej rywalizacji ostatecznym triumfatorem turnieju okazała się reprezentacja gminnych nauczycieli, zapisując na swoim koncie komplet wygranych i punktów. Wśród zwycięzców znalazł się również najskuteczniejszy piłkarz turnieju – Michał Omieczyński, który pokonywał bramkarzy przeciwników aż pięciokrotnie. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna złożona z oldbojów Sokoła Włoszakowice, a trzecia pozycja przypadła pracownikom Urzędu Gminy, GZK, GOSiR i GOK.  Podobnie jak w zeszłym roku tuż poza podium wylądowali ratownicy medyczni, którzy mimo wielkiego zaangażowania musieli uznać wyższość swoich rywali.

Bez względu na zdobyte punkty i zajęte miejsca wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczone przez kierownika GOSiR Arkadiusza Szymczaka i prezesa GZK Rafała Jagodzika. Nadrzędną ideą przyświecającą rozgrywkom była bowiem rywalizacja fair play w przyjaznej, przedświątecznej atmosferze.

A.A.