Wyścig ścieżkami Bartka z Piekła

Dodano: 2017-12-18 11:20

Blisko stu biegaczy i piechurów wzięło udział w pierwszym etapie zimowego „Crossu Ścieżkami Bartka z Piekła”, który w niedzielę 17 grudnia wystartował w okolicy Dominic. Impreza organizowana przez klub HKS Azymut Mochy to cykl czterech biegów na dystansach 5 i 10 km odbywających się w samym sercu Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Trasa pierwszego z czterech biegów wiodła  zróżnicowanymi drogami i ścieżkami leśnymi z licznymi podbiegami i zbiegami. Mimo przeprowadzania imprezy w malowniczej scenerii lasów i jezior, sami organizatorzy określili ją mianem ,,4 razy do piekła i z powrotem”, co odnosi się nie tylko do miejsca zamieszkania słynnego Jana Kowalewicza (Bartka z Piekła), ale również do skali trudności.

Na mecie bardzo wymagającego etapu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Dla zmęczonych sportowców przygotowano również zasłużony poczęstunek i ciepłe napoje, które oczekiwały na sali wiejskiej w Dominicach, pełniącej rolę bazy zawodów.

Szczegółowe wyniki pierwszego biegu można znaleźć pod adresem: https://drive.google.com/file/d/1qMr_vczbLEBP3sFozQo5XZNZ6301Eb0w/view. Kolejne etapy imprezy zaplanowano na 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca przyszłego roku. Po ich przeprowadzeniu zostanie ogłoszona klasyfikacja generalna całego cyklu.

Współorganizatorami imprezy są: Nadleśnictwo Włoszakowice, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ,,Życie jest piękne” z Leszna, Sołectwo Dominice, Gmina Włoszakowice oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tekst: A.A., zdjęcia: https://www.facebook.com/piekielny.cross/