Wędrówka w jesiennych barwach

Dodano: 2017-11-06 11:32

Już po raz XXIII „Łaziki” zaprosiły miłośników dwóch kółek i pieszych wędrówek na „Rajd Jesienny”. Tym razem w sobotę 4 listopada urokliwymi leśnymi drogami skąpanymi w jesiennym słońcu podążano do Krzycka Wielkiego.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 139 młodych i nieco starszych turystów z Leszna, Kościana, Mosiny, Wilkowic, Mórkowa, Jezierzyc Kościelnych, Zbarzewa, Krzycka Wielkiego i Włoszakowic. Na mecie rajdu, która znajdowała się na terenie Szkoły Podstawowej w Krzycku Wielkim, czekały na strudzonych rowerzystów i piechurów liczne niespodzianki, w tym ciepły posiłek, pamiątkowy znaczek i szereg konkursów przygotowanych przez organizatorów. Najważniejszym z nich był konkurs krajoznawczy pod hasłem „Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości", którym „Łaziki” nawiązywały do zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada. Ponadto rywalizowano również w pięciu innych konkurencjach sprawnościowych. Ich wyniki prezentujemy poniżej.

I. Konkurs krajoznawczy: 1. Monika Grabsztunowicz, 2. Wiktoria Wolniczak, 3. Julia Górczak, 4. Otylia Nowicka, 5. Michał Konieczny

II. Żółwia jazda: 1. Adam Gąda, 2. Iga Linka, 3. Tomek Wróblewski

III. Układanka

Dzieci: 1. Klaudia Przewoźna, 2. Marika Hałupka, 3. Wiktoria Gorzelniak

Dorośli: 1. Beata Kostańska, 2. Katarzyna Sieradzka, 3. Aniela Hetmanowska

IV. Złap piłkę

Dzieci: 1. Mateusz Ławniczak, 2. Agnieszka Ławniczak, 3. Wiktoria Gorzelniak

Dorośli: 1. Sławomir Rosadziński, 2. Katarzyna Sieradzka, 3. Mirosław Matuszewski

V. Lotka

Dzieci: 1. Ewelina Olejniczak, 2. Marta Mejza, 3. Monika Grabsztunowicz

Dorośli: 1. Krzysztof Łakomy, 2. Maria Przybysz, 3. Maria Jankowska

VI. Ile wyrzucisz: 1. Halina Moch, 2. Julian Zyber, 3. Agnieszka Rosadzińska, 4. Królikowska Kamila

Podczas zakończenia rajdu najlepsi w poszczególnych konkursach otrzymali nagrody. Dodatkowymi upominkami nagrodzono również najmłodszych uczestników oraz Krzysztofa Goździka, który przybył do Krzycka Wielkiego rowerem aż z Mosiny.

„Łaziki” dziękują dyrekcji szkoły w Krzycku Wielkim za udostępnienie terenu placówki na metę rajdu, krzyckim gimnazjalistom z Panią Alicją Kaczmarek na czele za przeprowadzenie konkursów oraz Pani Barbarze Białasik, która od wielu lat przygotowuje posiłek dla turystów. Szczególne wyrazy uznania należą się również instytucjom wspierającym imprezę, w tym: Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Gminie Włoszakowice, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Nadleśnictwu Włoszakowice.

Już teraz „Łaziki” zapraszają na ostatnią tegoroczną imprezę turystyczną „Złaz Mikołajkowy”, która będzie miała swoje zakończenie w sobotę 2 grudnia na terenie Leśniczówki Koczury.

K. Jankowiak