Zabytkowe pojazdy we Włoszakowicach

Dodano: 2017-05-02 19:48

W święto flagi, czyli 2 maja, do Włoszakowic zawitali uczestnicy XV Rajdu Pojazdów Zabytkowych organizowanego przez Automobilklub Leszczyński. W imprezie zaliczanej do Mistrzostw Polski wzięło udział kilkadziesiąt samochodów z całego kraju, których wiek wynosił co najmniej 25 lat.

Uczestnicy rajdu mieli do przejechania około 100 km trasy prowadzącej przez najpiękniejsze zakątki ziemi leszczyńskiej. Po drodze czekały na nich dwie próby sprawnościowe, w tym jedna na targowisku we Włoszakowicach. Tutaj właściciele zabytkowych, często nietuzinkowych pojazdów, musieli zaparkować jak najbliżej białej linii, a następnie szybko pokonać przygotowany slalom. Wbrew pozorom nie było to takie łatwe, szczególnie dla ogromnych samochodów sprzed prawie 100 lat. Wszystkim manewrom z ciekawością przyglądali się mieszkańcy naszej gminy, którzy mieli niepowtarzalną okazję zapoznać się z klasykami światowej motoryzacji.

Punkt kontrolny we Włoszakowicach został zorganizowany dzięki uprzejmości Zarządu Dróg Gminnych, który specjalnie na tę okazję udostępnił plac targowy. Ponadto z budżetu naszej gminy zostało ufundowane nagłośnienie i kilka zestawów gadżetów, a wójt Stanisław Waligóra przekazał dwie pamiątkowe nagrody za zwycięstwo w Konkursie Elegancji oraz dla najlepszego „Youngtimera” (oryginalne auta produkowane w latach 60-80 XX wieku).

A.A.