Wieści z szachownicy - 01.05.17

Dodano: 2017-05-01 07:41

Wielkopolska Liga Juniorów

W Licheniu Starym w dniach 21-23.04.2017 r. odbył się drugi zjazd III Wielkopolskiej Ligi Juniorów.

UKS ZSO Włoszakowice  wystawiło drużynę w składzie Miłosz Walkowski, Jonasz Walkowski, Rafał Lorenz, Agnieszka Grabsztunowicz, Karolina Janiszewska i Monika Grabsztunowicz, która ostatecznie wywalczyła 3 medale indywidualne.

Srebrny medal na drugiej szachownicy uzyskał Rafał Lorenz, na 3 szachownicy medal brązowy uzyskała Agnieszka Grabsztunowicz, a na pierwszej brązowy wywalczył Miłosz Walkowski.

W klasyfikacji drużynowej szachiści z Włoszakowic zajęli 7 miejsce.

Z kolei 29 kwietnia zakończyły się rozgrywki IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów grupy A. Zawody organizował ASSz Lipno Stęszew.

Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących reprezentowały dwie sześcioosobowe drużyny.

Drużyna UKS ZSO Włoszakowice II w składzie: Szymon Zając, Mikołaj Biegański, Tobiasz Walkowski, Kacper Grześkowiak, Wiktoria Wolniczak i Alicja Janiszewska zajęła w klasyfikacji końcowej wysokie V miejsce.

Drużyna UKS ZSO Włoszakowice III w składzie: Adam Gąda, Szymon Biegański, Filip Zielinowski, Agata Cerajewska, Gabreila Zielinowska, Blanka Mierzyńska i Sebastian Michalewicz skończyła rozgrywki na 17 miejscu.

Indywidualnie zawody skończyły się sporą niespodzianką: na trzeciej szachownicy mianowicie srebrny medal zdobył Tobiasz Walkowski.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali Jarosław Mierzyński, Barbara Mierzyńska, Magdalena Zielinowska, Wiesława Walkowska.

Wyjazdy na zawody były możliwe dzięki pomocy GOSiR Włoszakowice i BS Włoszakowice.

Turniej w Wolsztynie

Natomiast 1 maja w Karpicku koło Wolsztyna odbyły się XXX Indywidualne Mistrzostwa Wolsztyna.

W turnieju głównym udział wzięło 64 zawodników z Wielkopolski i ze Śląska. Klub z Włoszakowic reprezentowało 8 zawodników. Najlepszym juniorem zawodów okazał się Miłosz Walkowski. Bardzo dobre zawody rozegrał też Jonasz Walkowski, który ostatecznie został sklasyfikowany na 3 miejscu jako junior. Natomiast na 7 miejscu w klasyfikacji kobiet była Karolina Janiszewska.

W grupie dziecięcej – Turniej „Pierwszy krok” – Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących reprezentowało 4 graczy, którzy dzielnie walczyli na zawodach mimo małego doświadczenia turniejowego, przy czym Witold Zielinowski i Julia Włodarczyk (na zdj.) uzyskali statuetkę dla najmłodszego zawodnika i zawodniczki.

Sukces Blanki Mierzyńskiej

W Szczyrku w dniach 29.04.2017 r. - 3.05.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 8 zorganizowane przez UKS Pałac Młodzieży Katowice przy akceptacji Polskiego Związku Szachowego. Turniej obywał się na dystansie 9 rund w tempie 1 godzina + 30 sek. na zawodnika. W zawodach w grupie dziewcząt udział wzięło 40 dziewcząt z klubów z różnych części Polski.

Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach reprezentowała Blanka Mierzyńska.

Blanka rozpoczęła zawody rewelacyjnie. Wygrała pierwszych 5 partii. Niestety, zmęczenie, brak doświadczenia na zawodach tej rangi, skutkowały spadkiem formy. Kolejne cztery rundy okazały się dla młodej zawodniczki zbyt trudne. Uzyskała z 4 kolejnych partii tylko dwa remisy, które wykluczyły ją z walki o medal. W końcowej klasyfikacji uzyskane 6 punktów meczowych pozwoliło na zajęcie 5 miejsca. Jednocześnie wypełniła normę na II kategorię szachową.

Jest to pierwszy tak znaczący sukces tej młodej zawodniczki.

WW