Imprezy sportowe i rekreacyjne

fotografia
Śmigus-dyngus na sportowo

Dodano : 2019-04-23 15:19

Lany poniedziałek, znany także jako śmigus-dyngus, upłynął we Włoszakowicach pod znakiem drugiej edycji biegu „Droga do Emaus”. Tym razem na spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem wyruszyło aż 174 uczestników, czyli o kilkudziesięciu więcej niż w zeszłym roku.

fotografia
Włoszakowicki finał OMTTK

Dodano : 2019-04-15 10:43

13 kwietnia Włoszakowice miały okazję gościć uczestników Finału Wojewódzkiego 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. W zaciętej rywalizacji, która toczyła się na terenie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i w pobliskim parku, wzięło udział kilkanaście trzyosobowych drużyn z całej Wielkopolski, reprezentujących szkoły podstawowe i średnie oraz gimnazja.

fotografia
Piłka ręczna na najwyższym poziomie

Dodano : 2019-04-14 19:38

Gdy na początku lutego Real Astromal Leszno rozgrywał we włoszakowickiej hali sportowo-środowiskowej swój mecz towarzyski, nikt nie przypuszczał, że nieco ponad dwa miesiące później zagoszczą tutaj rozgrywki I ligi mężczyzn w piłce ręcznej (drugiej w hierarchii po superlidze). Tymczasem, ze względów technicznych, w sobotę 13 kwietnia leszczyńska drużyna podejmowała w stolicy naszej gminy opolską ekipę ASPR Zawadzkie.

fotografia
10 medali szachistów na Półfinałach Wielkopolski

Dodano : 2019-04-12 11:01

W dniach 6-7 kwietnia w leszczyńskim II Liceum Ogólnokształcącym odbywały Półfinały Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Przy szachownicach zasiadło 200 zawodników z całego województwa, w tym 44 reprezentantów UKS ZSO Włoszakowice, którzy wywalczyli rekordową liczbę dziesięciu medali.

fotografia
W Bukówcu znów biegali

Dodano : 2019-04-09 10:10

Zaledwie pół roku po 33. Biegu Sokoła przyszedł czas na kolejną edycję tej największej w naszej gminie imprezy sportowej. Biegowa rywalizacja, która toczyła się w niedzielę 7 kwietnia, jak zawsze przyciągnęła do Bukówca Górnego setki biegaczy, w tym uczestników 22. Mistrzostw Polski Lekarzy.

fotografia
Ligowe emocje za nami

Dodano : 2019-04-08 11:49

Miniony weekend upłynął pod znakiem kluczowych pojedynków w większości europejskich lig. Nie mniejszych emocji dostarczyła również druga kolejka naszych miejscowych rozgrywek piłkarskich, która została rozegrana w sobotę 6 kwietnia.

   Wczytywanie...