„Mali Artyści” recytowali w pałacu

Dodano: 2018-06-15 12:24

„Zdolna jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie, moja buzia tryska zdrowiem, jak coś powiem, to już powiem…” – takie słowa padały w czwartkowe popołudnie 14 czerwca w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Co ważne, nie były rzucane na wiatr, gdyż wypowiadali je niezwykle uzdolnieni recytatorzy z okolicznych przedszkoli, którzy wzięli udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali Artyści”.

Do konkursy zgłosiło się 29 małych artystów reprezentujących gminne przedszkola publiczne i niepubliczne. Recytatorzy rywalizowali ze sobą w czterech grupach wiekowych, począwszy od trzylatków, przez cztero- i pięciolatków, a na sześciolatkach kończąc. Wygłaszanym wierszom autorstwa najsłynniejszych polskich poetów uważnie przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: dyrektor GOK Monika Lucerek, inspektor ds. oświaty UG Włoszakowice Marek Wodawski, dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Kolorowe Kredki” Kinga Łoła oraz instruktor włoszakowickiej grupy teatralnej „Tajemnica słowa” Kinga Kaźmierczak. Jury oceniało takie elementy występu jak: pamięciowe opanowanie tekstu, tempo recytacji, interpretacja i umiejętności aktorskie, wymowa i intonacja oraz wrażenia artystyczne i estetyczne.

Poniżej przedstawiamy laureatów I Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Mali Artyści” (miejsca przydzielano tylko w dwóch najstarszych grupach):

Grupa 3-latków – Miron Beba, Szymon Seiffert

Grupa 4-latków – Julia Czajka, Oliwia Frąckowiak, Jagna Olejniczak, Klaudia Pytlik, Nina Szenk, Szymon Tajchert

Grupa 5-latków

  1. Karolina Żarek
  2. Bartek Dwornik
  3. Wiktoria Strzelczyk

Grupa 6-latków

  1. Kinga Ratajczak
  2. Jakub Tajchert
  3. Anna Grygiel

Bez względu na zdobyte miejsca wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach, firmy Werner Kenkel i Wodstal) oraz organizatorów wydarzenia – Gminny Ośrodek Kultury i Przedszkole Niepubliczne „Kolorowe Kredki” we Włoszakowicach.

A.A.