XIII Kabaretowe Ostatki

Dodano: 2018-02-25 21:03

W ostatnią sobotę lutego na sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym już po raz XIII odbyły się słynne „Kabaretowe Ostatki”. Organizatorem wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza gminnych imprez, był tradycyjnie miejscowy Kabaret „Dziura”.

Na samym początku oficjalnego otwarcia imprezy oraz powitania licznie zgromadzonej publiczności dokonała szefowa Kabaretu „Dziura” Zofia Dragan. Tuż po niej swoje pierwsze wejście miała Kapela Podwórkowa „Plewiszczoki” z Komornik występująca w składzie: Czesław Gryska (akordeon), Leszek Gryska (bęben), Jacek Kaniewski (trąbka), Zbigniew Majchrzak (gitara basowa), Damian Majchrzak (bando) i Zygmunt Jarzyna (śpiew). Następnie scenę przejęli wyczekiwani przez wszystkich gospodarze pełnego śmiechu i pozytywnych wrażeń wieczoru. Zofia Dragan, Tomasz Skorupiński, Ryszard Sobecki oraz Tomasz Kiciński zaprezentowali zarówno te nieco starsze, jak i zupełnie nowe skecze. Gwiazdą drugiej części wydarzenia był z kolei Kabaret „EWG”, czyli Eksportowy Wytwór Gminny z Doruchowa (południowa Wielkopolska). Grupa współtworzona przez Stanisława Janickiego, Ryszarda Mazura i Grzegorz Wyrwasa, podobnie jak poprzednicy, rozbawiła widownię do rozpuku.

Na zakończenie XIII Kabaretowych Ostatków wszyscy artyści wyszli jeszcze raz na scenę i odśpiewali wspólnie finałową piosenkę. Warto również wspomnieć, że o właściwe nagłośnienie imprezy zadbał Grzegorz Handke, a oświetlenie było dziełem Zbigniewa Andrzejewskiego.

D.J.