Cykl koncertów zakończony w Boguszynie

Dodano: 2018-02-18 20:06

Ostatni z jedenastu koncertów noworocznych w gminie Włoszakowice odbył się już w Wielkim Poście, a mianowicie w sobotę 17 lutego. Spotkanie na sali wiejskiej w Boguszynie zostało połączone z zaległym Dniem Babci i Dziadka.

Wzorem poprzednich miejscowości koncert został zainagurowany przez sołtys wsi Grażynę Tomowiak.  Nieodzownym elementem programu było również okolicznościowe przemówienie wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligóry, który złożył serdeczne życzenia licznie zebranym babciom i dziadkom oraz przedstawił najważniejsze zadania realizowane przez gminę i dane statystyczne za lata 2015-2017. Gwiazdą wieczoru było w tym przypadku Studio Piosenki GOK, mające niepowtarzalną okazję wystąpić w Boguszynie po raz pierwszy. Na scenie, obok instruktora wokalnego Szymona Gądy, pojawiły się też absolwentki Studia, w tym: Julia Bajon, Matylda Obiegała i Anna Sobol. Muzyczny kwartet wziął na warsztat repertuar rozrywkowy, w którym znalazły się największe przeboje takich zespołów i wokalistów jak: Bratanki, Maryla Rodowicz, Frank Sinatra, Modern Talking, Wały Jagielońskie, Akcent czy Sławomir. Szczególne wrażenie na zgromadzonej publiczności, wśród której obecna była także dyrektor GOK Monika Lucerek, zrobiły obowiązkowe hity każdej dobrej imprezy, czyli „Przez Twe oczy zielone” i „Miłość w Zakopanem”. Na zakończenie części artystycznej kilka utworów o charakterze biesiadnym zaprezentował jeszcze miejscowy Zespół Śpiewaczy „Relaks” pod kierownictwem Mariusza Kowalczyka.

Sobotnie spotkanie w Boguszynie oficjalnie zakończyło trwający od 20 stycznia cykl koncertów noworocznych w gminie Włoszakowice, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. W związku z tym jeszcze raz dziękujemy wszystkim wykonawcom za wspaniałe występy oraz mieszkańcom poszczególnych miejscowości za uczestniczenie w wydarzeniach.

A.A.