Włoszakowicki Chór Męski wyróżniony

Dodano: 2017-10-09 11:22

W dniach 7-8 października Chór Męski im. Karola Kurpińskiego z Włoszakowic brał udział w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów. Podczas szczecińskiego festiwalu śpiewacy z naszej gminy otrzymali wyróżnienie w kategorii chórów jednorodnych.

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów to kolejny po Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej projekt realizowany przez Fundację Morze Kultury (źródło: http://www.muzycznezmagania.pl/o-festiwalu/). W trakcie sobotnich przesłuchań konkursowych w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego włoszakowiccy chórzyści pod dyrekcją Mariusza Kowalczyka wykonali następujące utwory:

Hulanka – Fryderyk Chopin w oprac. P. Maszyńskiego,

Tebe poem (chorał) – Gawrił Łomakij,

Bolesław Chrobry – anonim XVII w. w oprac. na chór Stefana Stuligrosza,

Dziś do Ciebie przyjść nie mogę – Stanisław Magierski.

Za udział w kategorii chórów jednorodnych śpiewacy z Włoszakowic otrzymali wyróżnienie. Jest to spory sukces, zwłaszcza że do konkursu przystąpiło aż 12 chórów i zespołów wokalnych z całej Polski, a nawet jeden z hiszpańskiej Barcelony.

Przypomnijmy, że w kwietniowym Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej uczestniczył Żeński Chór „Cantilena”. Chórzystki z Włoszakowic zdobyły wówczas drugie miejsca w obu reprezentowanych przez siebie kategoriach i odebrały tzw. „Srebrne Pasma”.

Tekst: A.A., zdjęcia: M. Kowalczyk