Koncert w bajkowej atmosferze

Dodano: 2017-04-29 11:40

„Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” – pod takim hasłem odbyły się tradycyjne kwietniowe popisy włoszakowickiego Studia Piosenki GOK. W tym roku młodzi soliści z naszej gminy wykonywali bajkowy repertuar, wzbogacony multimedialnymi elementami.

W trakcie piątkowego koncertu można było usłyszeć przede wszystkim utwory z animacji Disneya i słynnych musicali, choć nie zabrakło też hitów z polskich filmów dla dzieci. Młodzi artyści wykonywali jest solowo, w duetach lub w kilkuosobowych grupach, często mając na sobie różnokolorowe przebrania. Dzięki temu bardzo licznie zgromadzona publiczność, w dużej mierz złożona z najmłodszych mieszkańców naszej gminy, doświadczyła aż 22 niecodziennych popisów w wykonaniu ponad 20 solistów. Nad wszystkim czuwali oczywiście instruktorzy wokalni studia, w tym Izabela Górna oraz Katarzyna Kaczmarek i Szymon Gąda, którzy tradycyjnie wystąpili również w roli wokalistów.

Na zakończenie, w zamian a wspaniałe występy, wszyscy soliści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i różami wręczonymi przez dyrektor GOK Monikę Lucerek. W tracie koncertu wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra wyróżnił też absolwentkę studia Matyldę Obiegałę, która niedawno zajęła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Złoty Ptak” w Winnicy na Ukrainie.

A.A.