Muzyczno-kabaretowe spotkanie w Zbarzewie

Dodano: 2017-02-13 14:34

Niecodzienne atrakcje czekały na wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie 12 lutego zjawili się na sali wiejskiej w Zbarzewie. Z okazji zbliżających się Walentynek przygotowano dla mieszkańców wsi spotkanie przy muzyce i kabarecie.

Oficjalnego otwarcia spotkania i powitania wszystkich zgromadzonych dokonał sołtys Zbarzewa Jan Michalewicz. Wśród licznie zebranych mieszkańców wsi obecni byli również goście honorowi, w tym: wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra, dyrektor GOK Monika Lucerek i ksiądz proboszcz Dariusz Paterczyk. Po krótkim wprowadzeniu przyszedł czas na gwóźdź programu, czyli długo wyczekiwane występy artystyczne. O stronę muzyczną wydarzenia zadbała młoda solistka z Włoszakowic Halina Kaczmarek, której akompaniował dyrygent i instruktor muzyczny Mariusz Kowalczyk. Stworzony w ten sposób duet wykonał kilkanaście piosenek o tematyce okołowalentynkowej, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Następnie na scenie zaprezentowała się doskonale wszystkim znana Zofia Dragan z bukówieckiego Kabaretu „Dziura”. Wygłaszane przez nią monologi jak zawsze dostarczyły wszystkim sporej dawki humoru oraz stanowiły doskonałe zwieńczenie pełnego wrażeń popołudnia.

Organizatorami niedzielnego spotkania byli: sołtys i Rada Sołecka, KGW Zbarzewo oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.

Tekst: A.A., zdjęcia: W. Mikołajczak