Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Andrzej Krzycki satyrycznie

Dodano : 2018-09-10 14:27

„Między błazeństwem a szyderstwem” balansowali uczestnicy tegorocznego Wieczoru z Prymasem Andrzejem Krzyckim, zorganizowanego tradycyjnie w należącym do Marii Beczkiewicz Folwarku „Mila”. Tematem przewodnim XI edycji spotkania, która odbyła się w sobotę 8 września, były bowiem satyryczne utwory pochodzącego z Krzycka humanisty.

fotografia
Orkiestry spotkały się w Śmiglu

Dodano : 2018-09-10 10:26

W niedzielne popołudnie 9 września Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” z Włoszakowic wraz z towarzyszącymi jej Mażoretkami „Twins” (grupa Seniorek) uczestniczyła w V Jesiennych Spotkaniach Orkiestr Dętych w Śmiglu.

 

fotografia
Śpiewacy zakończyli kurs

Dodano : 2018-08-07 09:12

XIII Mistrzowski Kurs Wokalny prowadzony w naszej gminie przez Katedrę Wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu zakończył się w niedzielny wieczór 5 sierpnia. Doskonalone w trakcie całego tygodnia umiejętności wokalne śpiewacy zaprezentowali podczas finałowego koncertu w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach.

fotografia
Religijne uniesienia na inaugurację kursu

Dodano : 2018-07-30 14:24

Niedzielnym koncertem „Musica Sacra” w kościele pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym rozpoczął się Mistrzowski Kurs Wokalny, tradycyjnie organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach.  W tegorocznej edycji kursu bierze udział 22 śpiewaków z całej Polski, którzy przez najbliższy tydzień będą doskonalić swoje umiejętności wokalne pod czujnym okiem pedagogów z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

fotografia
Muzycy zakończyli rok szkolny

Dodano : 2018-06-22 10:17

Pierwszego dnia astronomicznego lata kolejny rok nauki zakończyli uczniowie Samorządowego Ogniska Muzycznego oraz Studia Piosenki we Włoszakowicach, a więc jednostek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Nabyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy umiejętności muzyczne zaprezentowali podczas tradycyjnych koncertów, które odbyły się na sali widowiskowej GOK oraz w Pałacu Sułkowskich.

fotografia
„Mali Artyści” recytowali w pałacu

Dodano : 2018-06-15 12:24

„Zdolna jestem niesłychanie, najpiękniejsze mam ubranie, moja buzia tryska zdrowiem, jak coś powiem, to już powiem…” – takie słowa padały w czwartkowe popołudnie 14 czerwca w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach. Co ważne, nie były rzucane na wiatr, gdyż wypowiadali je niezwykle uzdolnieni recytatorzy z okolicznych przedszkoli, którzy wzięli udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim „Mali Artyści”.

   Wczytywanie...