Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Kurs wokalny zainaugurowany

Dodano : 2019-07-15 09:07

Niedzielnym koncertem „Moniuszko i muzyka religijna” w charbielińskim Sanktuarium Wniebowzięcia NMP rozpoczął się kolejny Mistrzowski Kurs Wokalny, tradycyjnie organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. W tegorocznej edycji kursu bierze udział dziewięciu śpiewaków z całej Polski (a nawet spoza niej), którzy przez najbliższy tydzień będą doskonalić swoje umiejętności śpiewacze pod czujnym okiem pedagogów z Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu.

fotografia
Pieśni maryjne rozbrzmiały w Charbielinie

Dodano : 2019-07-02 08:31

Po trzech latach przerwy Sanktuarium Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charbielinie znowu było gospodarzem przeglądu pieśni religijnych, związanych głównie z kultem maryjnym. Wydarzenie organizowane ostatniego dnia czerwca przyciągnęło na tutejsze wzgórze kościelne 14 okolicznych chórów i zespołów śpiewaczych, w tym 11 z gminy Włoszakowice i 3 z sąsiednich miejscowości.

fotografia
Muzyczne zakończenie roku

Dodano : 2019-06-20 12:24

Tego samego dnia co uczniowie w całej Polsce rok szkolny zakończyli również podopieczni Samorządowego Ogniska Muzycznego. Szlifowane przez ostatnich kilka miesięcy umiejętności gry na instrumentach zaprezentowali podczas popołudniowego koncertu w Sali Trójkątnej włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich.

fotografia
Soliści wyśpiewali sobie wakacje

Dodano : 2019-06-19 09:11

W przededniu zakończenia roku szkolnego kolejny etap nauki śpiewu podsumowali soliści Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Krótki koncert z tej okazji, połączony z wręczeniem świadectw, odbył się we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK.

fotografia
„Lato z Dęciakami” po raz trzeci

Dodano : 2019-06-17 16:43

Kolejną dużą imprezą muzyczną organizowaną w tym roku we Włoszakowicach był Festiwal Orkiestr Dętych „Lato z Dęciakami III”. To niezwykle barwne wydarzenie, obfitujące w muzykę na najwyższym poziomie i widowiskowe układy taneczno-akrobatyczno-marszowe, odbyło się w niedzielę 16 czerwca i przyciągnęło do stolicy naszej gminy blisko 300 artystów składających się na cztery orkiestry oraz towarzyszące im zespoły mażoretek.

fotografia
Dwie dekady zespołu „Sami swoi”

Dodano : 2019-06-06 13:44

Zaledwie kilka dni po uroczystości 60-lecia istnienia włoszakowickiego Chóru Męskiego przyszedł czas na kolejny okrągły jubileusz w naszej gminie. W środę 5 czerwca dwie dekady swojej działalności obchodził Zespół Śpiewaczy „Sami Swoi” z Grotnik.

   Wczytywanie...