Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Patriotyczne śpiewanie w Zbarzewie

Dodano : 2018-11-14 10:16

Choć Narodowe Święto Niepodległości już za nami, to na świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności nigdy nie jest za późno. Z takiego założenia wyszli mieszkańcy Zbarzewa, którzy we wtorek 13 listopada spotkali się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

fotografia
Poetyckie stulecie odzyskania niepodległości

Dodano : 2018-11-12 19:40

Ostatnie sto lat historii naszego kraju obfitowało w wiele podniosłych momentów, takich jak chociażby wybór Karola Wojtyły na papieża czy wejście Polski do Unii Europejskiej. Także gmina Włoszakowice może pochwalić się wieloma wspaniałymi wydarzeniami, do których niewątpliwie należy zaliczyć zorganizowany w Krzycku Wielkim maraton poezji „100 recytatorów na stulecie odzyskania niepodległości”.

fotografia
Przegląd ŚDS w patriotycznym duchu

Dodano : 2018-11-07 15:06

7 listopada, już po raz trzeci, odbył się we Włoszakowicach Integracyjny Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej. Organizatorami imprezy byli Środowiskowy Dom Samopomocy im. Wernera Kenkla i Fundacja „Jesteśmy – więc pomagamy”, którym wsparcia udzielili miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, Gminny Ośrodek Kultury oraz Rady Rodzin działająca przy włoszakowickim ŚDS.

fotografia
Gwara zawładnęła Bukówcem

Dodano : 2018-10-29 14:25

Gwara wielkopolska, to obok tradycji ludowych i muzyki dudziarskiej ważny element stanowiący o tożsamości Bukówca Górnego. Z tego względu w niedzielę 28 października, już po raz XXII,  na tutejszej sali wiejskiej odbył się Konkurs „Mówimy Gwarą”, w tym roku dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fotografia
Opera w królewskim wydaniu

Dodano : 2018-10-29 10:31

„Alexander i Apelles” to tytuł zapomnianej na prawie dwa wieki opery Karola Kurpińskiego, przywróconej światu w ubiegłym roku. 28 października, za sprawą Polskiej Opery Królewskiej, dzieło to zostało po raz pierwszy wystawione w rodzinnej miejscowości kompozytora, na włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich.

fotografia
Październik miesiącem jubileuszy

Dodano : 2018-10-25 10:22

Dopiero co obchodziliśmy 20. rocznicę założenia „Jezioranek”, a już przyszedł czas na kolejny okrągły jubileusz w naszej gminie. W środę 24 października dwie dekady swojego istnienia świętował Zespół Śpiewaczy „Mezzo Forte” z Krzycka Wielkiego.

   Wczytywanie...