Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Dziecięcy Zespół Regionalny w Skarżyniu

Dodano : 2019-05-20 13:21

Niedzielne popołudnie 20 maja z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Skarżynia. I to nie tylko ze względu na piękną słoneczną pogodę, ale również dlatego, że po raz pierwszy w ich miejscowości wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny z Bukówca Górnego prowadzony przez Zofię Dragan.

fotografia
Polonezy opanowały Włoszakowice

Dodano : 2019-05-19 20:19

Sobota 18 maja upłynęła we włoszakowickim Pałacu Sułkowskich pod znakiem przesłuchań prowadzonych w ramach 52. Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego – X Konkursu Polonezów. Tego samego dnia odbył się też koncert laureatów, w którym wystąpili zdobywcy pierwszych miejsc w grupie młodszej i starszej.

fotografia
X Konkurs Polonezów zainaugurowany

Dodano : 2019-05-17 23:21

Piątkowym koncertem inauguracyjnym rozpoczął się 52. Ogólnopolski Konkurs Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego – X Konkurs Polonezów organizowany tradycyjnie we Włoszakowicach. W tegorocznych zmaganiach bierze udział 23 uczestników, uczniów szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski, którzy w sobotę powalczą o miano najlepszego początkującego instrumentalisty w kraju.

fotografia
Soliści wystąpili przed przedszkolakami

Dodano : 2019-05-10 11:04

Przedstawiciele Studia Piosenki działającego przy Gminny Ośrodku Kultury we Włoszakowicach,  tj. Oliwia Fic, Zofia Maćkowiak i Karol Kostrzewa, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas krótkiego koncertu dla przedszkolaków, który odbył się 8 maja w budynku Samorządowego Ogniska Muzycznego. Zasiadające na widowni dzieci mogły na żywo usłyszeć popularne piosenki z repertuaru takich artystów jak Michał Szczygieł, Katy Perry czy Anita Dąbrowska.

fotografia
„Urodziny ulicy Moniuszki” we Włoszakowicach

Dodano : 2019-05-06 11:19

Dokładnie w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki przed włoszakowickim Pałacem Sułkowskich odbył się  koncert upamiętniający tego wybitnego polskiego kompozytora. Nie był to jednak typowy koncert muzyki klasycznej, lecz wydarzenie, które przeniosło niezapomniane kompozycje dziewiętnastowiecznego twórcy w XXI wiek.

fotografia
Pieśni pasyjne rozbrzmiały we Włoszakowicach

Dodano : 2019-04-08 13:21

Na dwa tygodnie przed zbliżającym się świętami wielkanocnymi we włoszakowickim kościele parafialnym odbył się koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych. Wydarzenie, które zostało zorganizowane po nabożeństwie Gorzkich żali, przyciągnęło do świątyni aż sześć okolicznych chórów i liczną publiczność.

   Wczytywanie...