Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Operetkowy Dzień Kobiet

Dodano : 2019-03-17 19:37

Z drobnym poślizgiem, lecz jak zawsze uroczyście, świętowano tegoroczny Dzień Kobiet na terenie gminy Włoszakowice. Tradycyjne spotkanie z tej okazji odbyło się w sobotni wieczór 16 marca, a na miejsce jego organizacji wybrano niezmiennie salę Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym.

fotografia
Kameralne urodziny Kurpińskiego

Dodano : 2019-03-01 13:34

Kilka dni przed 234. rocznicą urodzin Karola Kurpińskiego (1785-1857) w reprezentacyjnej Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbył się tradycyjny koncert ku czci kompozytora. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia, zorganizowanego jak zawsze przez Gminny Ośrodek Kultury oraz miejscowe Towarzystwo Muzyczne, były zapomniane utwory polskiej muzyki kameralnej.

fotografia
Przegląd w biesiadnym klimacie

Dodano : 2019-02-03 19:53

Święto Ofiarowania Pańskiego, przypadające na pierwszą sobotę lutego, upłynęło w Bukówcu Górnym pod znakiem noworocznego spotkania zespołów artystycznych działających na trenie gminy Włoszakowice. Ze względu na ciągle trwający karnawał w repertuarze przeglądu znalazły się przede wszystkim utwory ludowe i biesiadne, choć nie zabrakło też najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych.

fotografia
Koncert kolędowy na bis

Dodano : 2019-01-13 20:27

Po zeszłotygodniowych popisach w Krzycku Małym, Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach dało kolejny występ. Drugi tegoroczny koncert kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się…” odbył się w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Dłużynie.

fotografia
Odrobina Wiednia we Włoszakowicach

Dodano : 2019-01-13 19:18

Specjalnie na ten jeden wieczór, w sobotę 12 stycznia, reprezentacyjna Sala Trójkątna włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich zamieniła się w jedno z najpopularniejszych miejsc stolicy Austrii. Wszystko za sprawą koncertu noworocznego, nawiązującego swą formą do koncertów organizowanych przez Filharmoników Wiedeńskich.

fotografia
Kolędowa niedziela w Krzycku Małym

Dodano : 2019-01-07 16:40

To już kolejny rok z rzędu, gdy Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach organizuje koncerty kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się…”. Tym razem pierwszy z nich odbył się poza terenem naszej gminy, bo w kościele pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym.

   Wczytywanie...