Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Ekologia zagościła w naszej gminie

Dodano : 2018-03-14 14:26

„Ekologia w naszej gminie” to tytuł pierwszego Gminnego Przeglądu Teatralnego, który odbył się w środowe przedpołudnie 14 marca na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych z Bukówca Górnego, Dłużyny, Jezierzyc Kościelnych, Krzycka Wielkiego i Włoszakowic oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkla.

fotografia
Wiosna, ach to Ty!

Dodano : 2018-03-12 09:58

„Zaczyna się od udawania, że wokoło nie ma już nic: Pokaż czy umiesz być zupełnie samotny, kiedy znika świat (…)” – tymi słowami Julii Hartwig rozpoczęła spektakl Agnieszka Nowicka. W sobotę 10 marca w salce masońskiej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach miejscowa Grupa Teatralna „Tajemnica Słowa” prowadzona przez Kingę Kaźmierczak zorganizowała wieczór poetycki pod nazwą „Nim przyjdzie wiosna…”.

fotografia
Jubileuszowy Gminny Dzień Kobiet

Dodano : 2018-03-05 09:37

Blisko 500 przedstawicielek płci pięknej z całej gminy Włoszakowice uczestniczyło w jubileuszowym, XV już Gminnym Dniu Kobiet. Impreza zorganizowana w sobotni wieczór 3 marca na sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym dostarczyła zgromadzonym paniom wielu niezapomnianych wrażeń.

fotografia
Sukces włoszakowickich instrumentalistów

Dodano : 2018-03-04 20:57

W sobotę 3 marca sześcioro muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band” z Włoszakowic wzięło udział w XXXIV Wielkopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej.

fotografia
Schubert i Chopin królowali we Włoszakowicach

Dodano : 2018-02-26 09:53

To był naprawdę wyjątkowy koncert wokalny w wykonaniu studentów i pedagogów Konserwatorium Wiedeńskiego oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. W niedzielę 25 lutego na Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach rozbrzmiały pieśni Franciszka Schuberta i Fryderyka Chopina.

fotografia
XIII Kabaretowe Ostatki

Dodano : 2018-02-25 21:03

W ostatnią sobotę lutego na sali Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym już po raz XIII odbyły się słynne „Kabaretowe Ostatki”. Organizatorem wydarzenia, które na stałe wpisało się do kalendarza gminnych imprez, był tradycyjnie miejscowy Kabaret „Dziura”.

   Wczytywanie...