Wydarzenia Kulturalne

fotografia
Koncert kolędowy na bis

Dodano : 2019-01-13 20:27

Po zeszłotygodniowych popisach w Krzycku Małym, Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach dało kolejny występ. Drugi tegoroczny koncert kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się…” odbył się w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Dłużynie.

fotografia
Odrobina Wiednia we Włoszakowicach

Dodano : 2019-01-13 19:18

Specjalnie na ten jeden wieczór, w sobotę 12 stycznia, reprezentacyjna Sala Trójkątna włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich zamieniła się w jedno z najpopularniejszych miejsc stolicy Austrii. Wszystko za sprawą koncertu noworocznego, nawiązującego swą formą do koncertów organizowanych przez Filharmoników Wiedeńskich.

fotografia
Kolędowa niedziela w Krzycku Małym

Dodano : 2019-01-07 16:40

To już kolejny rok z rzędu, gdy Studio Piosenki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włoszakowicach organizuje koncerty kolęd i pastorałek pt. „Dziś nadzieja rodzi się…”. Tym razem pierwszy z nich odbył się poza terenem naszej gminy, bo w kościele pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym.

fotografia
Boskie narodziny w Bukówcu

Dodano : 2018-12-17 13:47

Z okresem bożonarodzeniowym nierozłącznie kojarzą się tradycyjne przedstawienia jasełkowe wystawiane zazwyczaj przez dzieci i młodzież. Na tydzień przed zbliżającymi się świętami swoją wersję historii narodzin Jezusa zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym.

fotografia
Giganci rocka znowu grali we Włoszakowicach

Dodano : 2018-12-02 11:31

Już po raz ósmy we włoszakowickiej restauracji Toscania odbył się Festiwal Gigantów Rocka. Na ten jeden wieczór, w sobotę 1 grudnia, stolica naszej gminy stała się również rockową stolicą Polski.

fotografia
Muzyczne spotkanie zespołów

Dodano : 2018-11-22 13:11

22 listopada wspominamy postać świętej Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Dzień wcześniej swoją „Cecyliadę” zorganizowały dwa zespoły śpiewacze z naszej gminy – „Mezzo Forte” z Krzycka Wielkiego i „Echo” z Sądzi.

   Wczytywanie...