Rodzinne świętowanie na Koczurach

Dodano: 2018-06-11 14:03

Rodzinny Dzień Dziecka organizowany na terenie Leśniczówki Koczury to doskonała okazja do uczczenia święta wszystkich najmłodszych oraz wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Z takiego założenia wyszli uczestnicy VIII edycji wydarzenia, którzy 10 czerwca tłumnie pojawili się w leśnej oazie należącej do Nadleśnictwa Włoszakowice.

W ciągu całego popołudnia na dzieci i ich opiekunów czekały takie atrakcje jak: pokazy sportowe, wojskowe i strażackie, namioty edukacyjne, stoiska grup rekonstrukcyjnych, konkursy z nagrodami, plener malarski, dmuchańce, przejażdżki kajakami, zabawy z animatorami, poszukiwanie skarbów i bogaty program artystyczny. Wśród występujących artystów znalazła się m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” oraz towarzyszące jej Mażoretki „Twins” z Włoszakowic.

Pełen wrażeń Rodzinny Dzień Dziecka został tradycyjnie zorganizowany przez Nadleśnictwo Włoszakowice i Stowarzyszenie Odnowy Samorządu. W przygotowanie corocznego festynu na Koczurach włączyli się również: gmina Włoszakowice, Gminny Zakład Komunalny, Państwowa Straż Pożarna – Komenda Miejska w Lesznie oraz Liga Ochrony Przyrody – oddział Leszno.

Tekst: A.A., zdjęcia: M. Wąsowicz