Gorąca, VI kolejka ALWPN

Dodano: 2018-06-11 10:22

Żar lejący się z nieba nie przeszkodził w rozegraniu VI kolejki Amatorskiej Ligi Wsi Piłki Nożnej gminy Włoszakowice, która odbyła się w niedzielę 10 czerwca. Tego dnia na krzyckim orliku było naprawdę gorąco, i to nie tylko ze względu na panujące upały.

Mecz otwarcia, w którym lider podejmował trzecią drużynę tabeli, bez wątpienia można nazwać szlagierem kolejki. W pojedynku pomiędzy Bukówcem Górnym a Grotnikami od samego początku nie brakowało emocji. Jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Bukówca, którzy szybko strzelili swoim rywalom dwie bramki. Gdy wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte, grotniczanie zabrali się za odrabianie strat. Losy meczu ważyły się do ostatniej minuty, lecz ostatecznie to Grotniki Team zgarnęły pełną pulę punktów, wygrywając 3:4. Tym samym pierwsza w sezonie porażka Bukówca stała się faktem.

Bukówiec Górny – Grotniki Team 3:4

Bramki dla Bukówca: Marcin Dudzik, Dominik Poniży, Dawid Kaczor

Bramki dla Grotnik: Patryk Kaczmarek, Sławomir Sterna, Oskar Grześkowiak x2

Żółta kartka: Arkadiusz Maszner (Bukówiec Górny)

***

W drugim spotkaniu FC Sądzia zmierzyłam się z reprezentacją Zbarzewa. Mimo bezbarwnego początku w meczu padło aż 6 bramek, a prawdziwy festiwal strzelecki urządził sobie Marcin Szklarski występujący w barwach Sądzi, który trafiał do przeciwnej bramki aż czterokrotnie. Zbarzewo, mimo zdobycia gola honorowego, musiało uznać wyższość swoich przeciwników.

FC Sądzia – Zbarzewo 5:1

Bramki dla Sądzi: Marcin Nabywaniec, Marcin Szklarski x4

Bramka dla Zbarzewa: Przemysław Gąda

Żółta kartka: Przemysław Gąda (Zbarzewo)

***

Trzeci pojedynek to już mecz pomiędzy wiceliderem a szóstą ekipą ligi. Obrońcy tytułu z Włoszakowic pewnie pokonali Jezierzyce Kościelne 3:1, dopisując do swojego konta kolejne trzy punkty.

Jezierzyce Kościelne – Włoszakowice 1:3

Bramka dla Jezierzyc: Maciej Przydrożny

Bramki dla Włoszakowic: Jakub Flieger, Łukasz Pytlik, Mateusz Sobolewski

***

W meczu zamykającym VI kolejkę gospodarze podejmowali zespół z Dłużyny. Zawodnicy z Krzycka kontrolowali spotkanie od samego początku, wychodząc na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym. Po zmianie stron Szoguny dołożyły jeszcze jedno trafienie i mimo gorącej końcówki dowiozły dwubramkową przewagę do ostatniego gwizdka.

Szoguny Krzycko Wielkie – Orzeł Dłużyna 2:0

Bramki dla Krzycka: Artur Migdałek, Arkadiusz Szymczak

Żółta kartka: Artur Gryziecki (Dłużyna)

Tabela po VI kolejce

VI kolejka nie przyniosła większych zmian w tabeli ligi, przynajmniej jeśli chodzi o pozycje zajmowane przez poszczególne drużyny. Miejscami zamieniły się jedynie zespoły z Sądzi i Jezierzyc Kościelnych. Poza tym zmniejszyły się też różnice punktowe między czołową czwórką, przez co w górnej części tabeli zrobiło się naprawdę ciasno.

Klasyfikacja strzelców

W klasyfikacji strzelców do czołowej dwójki dołączył Artur Migdałek z Krzycka Wielkiego, który w ilości bramek zrównał się z dwoma reprezentantami Włoszakowic. Dzięki czterem trafieniom w meczu ze Zbarzewem spory skok w tabeli zanotował również Marcin Szklarski z Sądzi.

W tabeli fair play po jednej żółtej kartce przybyło drużynom z Bukówca Górnego, Zbarzewa i Dłużyny.

Następna, VII kolejka ALWPN, zamykająca pierwszą połowę zmagań ligowych, odbędzie się w piątek 22 czerwca. Tym razem będzie to tzw. kolejka nocna, która rozpocznie się o godzinie 21.00. Zapraszamy do kibicowania!

Tekst i zdjęcia: A.A., wyniki: A. Szymczak