Wydarzenia

fotografia
„Wesołe wakacje” w Charbielinie

Dodano : 2019-07-17 08:54

Już po raz kolejny w kilku miejscowościach naszej gminy wystartowały półkolonie letnie „Wesołe wakacje” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. W tym roku na pierwszy „ogień” poszedł Charbielin, gdzie do końca sierpnia odbywać się będą spotkania z angielskim dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

fotografia
Turniej strzelecki z okazji 25-lecia WBK

Dodano : 2019-07-15 15:02

W niedzielę 14 lipca Włoszakowickie Bractwo Kurkowe obchodziło ćwierćwiecze swojego istnienia. Z tej okazji na miejscowej strzelnicy odbył się turniej strzelecki o Szablę Wójta Gminy Włoszakowice i Tarczę 25-lecia.

fotografia
Kurs wokalny zainaugurowany

Dodano : 2019-07-15 09:07

Niedzielnym koncertem „Moniuszko i muzyka religijna” w charbielińskim Sanktuarium Wniebowzięcia NMP rozpoczął się kolejny Mistrzowski Kurs Wokalny, tradycyjnie organizowany przez Towarzystwo Muzyczne im. Karola Kurpińskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach. W tegorocznej edycji kursu bierze udział dziewięciu śpiewaków z całej Polski (a nawet spoza niej), którzy przez najbliższy tydzień będą doskonalić swoje umiejętności śpiewacze pod czujnym okiem pedagogów z Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Poznaniu.

fotografia
Obóz sportowy włoszakowickich szczypiornistów

Dodano : 2019-07-08 13:21

W dniach od 1 do 8 lipca zawodnicy włoszakowickiej Sekcji Piłki Ręcznej wraz z kadrą trenerską przebywali na letnim obozie sportowym. Bazą tegorocznego wyjazdu szkoleniowego było Centrum Sportu w nadmorskim Mrzeżynie.

fotografia
Rozgrywki fair-play w Dłużynie

Dodano : 2019-07-08 11:15

Już po raz czwarty na boisku sportowym w Dłużynie odbył się Turniej Fair-Play organizowany przez gospodarzy obiektu, a więc zawodników miejscowego „Orła”, oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Piłkarska rywalizacja tocząca się w niedzielne popołudnie 7 lipca cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród okolicznych kibiców.

 

   Wczytywanie...