Wydarzenia

fotografia
Kładka i przejście poprawiły bezpieczeństwo

Dodano : 2018-11-15 11:47

Skrzyżowanie ulic Grotnickiej i Dłużyńskiej we Włoszakowicach jest teraz znacznie bezpieczniejsze dla przechodzących tędy osób. Wszystko dzięki powstałej przy mostku kładce oraz utworzonemu obok przejściu dla pieszych.

fotografia
Nowe oblicze pomnika w Zbarzewie

Dodano : 2018-11-15 09:16

Zbarzewski pomnik upamiętniający Powstańców Wielkopolskich poległych na polu bitwy dnia 11 stycznia 1919 roku zyskał nowe oblicze. Kilka dni przed obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zakończyły się prace związane z jego renowacją.

fotografia
Święto włoszakowickich seniorów

Dodano : 2018-11-14 12:41

W październiku i listopadzie obchodzone są Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Europejski i Ogólnopolski Dzień Seniora. We wtorek 13 listopada święta te celebrowali członkowie włoszakowickiego Stowarzyszenia – Koło Gminne Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

fotografia
Patriotyczne śpiewanie w Zbarzewie

Dodano : 2018-11-14 10:16

Choć Narodowe Święto Niepodległości już za nami, to na świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności nigdy nie jest za późno. Z takiego założenia wyszli mieszkańcy Zbarzewa, którzy we wtorek 13 listopada spotkali się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.

fotografia
Turniej Niepodległościowy WBK

Dodano : 2018-11-13 09:37

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dnia 11 listopada członkowie Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego wzięli udział ze swym sztandarem w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po nabożeństwie zorganizowali zawody strzeleckie – najpierw dla mieszkańców w ramach pikniku sportowego, a następnie dla siebie, tzw. Turniej Niepodległościowy z historycznej broni czarnoprochowej.

fotografia
Poetyckie stulecie odzyskania niepodległości

Dodano : 2018-11-12 19:40

Ostatnie sto lat historii naszego kraju obfitowało w wiele podniosłych momentów, takich jak chociażby wybór Karola Wojtyły na papieża czy wejście Polski do Unii Europejskiej. Także gmina Włoszakowice może pochwalić się wieloma wspaniałymi wydarzeniami, do których niewątpliwie należy zaliczyć zorganizowany w Krzycku Wielkim maraton poezji „100 recytatorów na stulecie odzyskania niepodległości”.

   Wczytywanie...