Recital „W rytmie Walca i Poloneza”
15 września 2019

Recital „W rytmie Walca i Poloneza”

W niedzielny wieczór 15 września reprezentacyjna Sala Trójkątna włoszakowickiego Pałacu Sułkowskich gościła recital fortepianowy „W rytmie Walca i Poloneza”. Koncert odbył się w ramach kolejnej edycji „Wieczorów lisztowskich” organizowanych przez wrocławskie Towarzystwo im. Ferenca Liszta, przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach.

Turniej plażówki po raz drugi
15 września 2019

Turniej plażówki po raz drugi

Zaledwie miesiąc po oficjalnym otwarciu boiska, w Dłużynie został rozegrany kolejny Turniej Siatkówki Plażowej. Tym razem stawką rozgrywek był puchar ufundowany przez sołtys wsi Anielę Poloszyk.

Zmagania tenisistów na orliku
15 września 2019

Zmagania tenisistów na orliku

Przerwa w rozgrywkach Ligi Gminnej wcale nie oznacza, że krzycki Kompleks Boisk Sportowych „Orlik” świeci pustkami. 15 września odbył się na nim bowiem Turniej Tenisa Ziemnego, w którym wystartowało ośmiu zawodników.

Oświetlenie ścieżki już gotowe
11 września 2019

Oświetlenie ścieżki już gotowe

Kilka dni przed terminem zakończyła się realizacja II etapu zadania pn. „Budowa oświetlenia ścieżki rowerowej na ulicy Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach”. W jego ramach oświetlony został odcinek od granicy miejscowości do początku ulicy Wańskiego w Bukówcu Górnym (wraz ze znajdującym się tutaj przejściem dla pieszych).

Drugi odcinek Wiejskiej w przebudowie
11 września 2019

Drugi odcinek Wiejskiej w przebudowie

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczął się II etap przebudowy ulicy Wiejskiej w Grotnikach. Tym razem inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Gminnych objęła 220-metrowy fragment drogi, od poprzednio przebudowanego odcinka do skrzyżowania z ulicą Szkolną.

Zbarzewska droga wyremontowana, w Krzycku prace trwają
11 września 2019

Zbarzewska droga wyremontowana, w Krzycku prace trwają

W połowie lipca powiat leszczyński rozpoczął dwie ważne inwestycje drogowe na terenie naszej gminy. Pierwsza z nich, polegająca na remoncie drogi prowadzącej do Zbarzewa i przez wieś, niedawno się zakończyła, a druga, obejmująca przebudowę części ulicy Prymasa A. Krzyckiego w Krzycku Wielkim, stale posuwa się do przodu.

Liga Gminna nie zwalnia tempa
08 września 2019

Liga Gminna nie zwalnia tempa

Tylko nieco ponad tydzień musieliśmy czekać na następne emocje związane z Ligą Gminną. XII kolejka miejscowych zmagań piłkarskich odbyła się w niedzielne przedpołudnie 8 września i jak zawsze dostarczyła kibicom ogromnych emocji.

Andrzej Krzycki i renesansowi grecyści
07 września 2019

Andrzej Krzycki i renesansowi grecyści

W prawdziwie greckie klimaty zostali wprowadzeni uczestnicy tegorocznego Wieczoru z Prymasem Andrzejem Krzyckim, który odbył się 7 września na terenie krzyckiego Folwarku „Mila”. Tematem przewodnim XII edycji spotkania były bowiem powiązania pochodzącego z Krzycka humanisty z renesansowymi grecystami.

Sukces bukówieckich strażaków
07 września 2019

Sukces bukówieckich strażaków

7 września na boisku sportowym w Święciechowie odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Leszna i powiatu leszczyńskiego. Tegoroczna rywalizacja okazała się szczególnie szczęśliwa dla strażaków z Bukówca Górnego.

Wizyta gości z miasta Kropelin
02 września 2019

Wizyta gości z miasta Kropelin

W dniach 30 sierpnia-2 września w naszej gminie gościła czteroosobowa delegacja z zaprzyjaźnionego miasta Kröpelin (Niemcy, Meklemburgia) w składzie: burmistrz Thomas Gutteck, pastor Olaf Pleban oraz przedstawiciele społeczności miejskiej Rosita Lehner i Dietlind Schuster. Delegaci przybyli specjalnie na obchody włoszakowickiego święta plonów, by wziąć udział w dziękczynnej mszy świętej za żniwa, obrzędzie dożynkowym oraz koncercie pod Pałacem Sułkowskich.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej
01 września 2019

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września to nie tylko zwyczajowa data inauguracji roku szkolnego, ale też rocznica wybuchu II wojny światowej. Dokładnie 80 lat od rozpoczęcia tego tragicznego w dziejach Polski konfliktu mieszkańcy Krzycka Wielkiego i okolicznych miejscowości spotkali się przy pomniku „Poległym za naszą i waszą wolność”, by oddać hołd tym, którzy zginęli poświęcając się dla Ojczyzny.

Zobacz pozostałe aktualności

Warto odwiedzić