UKS ZSO Włoszakowice wrócił do gry

Dodano: 24 czerwca 2020

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Uczniowski Klub Sportowy działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach wrócił do rozgrywek szachowych. 24 czerwca młodzi szachiści z naszej gminy wzięli udział w Turnieju o Puchar Pani Prezes.

Środowy turniej szachów szybkich odbył się na dystansie 7 rund. Wystartowało w nim 26 zawodników, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie Jonasz Walkowski i Karolina Janiszewska.

Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, że główne trofeum zdobył Mikołaj Biegański. Drugie miejsce w klasyfikacji chłopców zajął Filip Zielinowski, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Biegański. Z kolei klasyfikacja dziewcząt ukształtowała się następująco: 1. Gabriela Zielinowska, 2. Oliwia Zając, 3. Julia Włodarczyk.

UKS ZSO Włoszakowice dziękuje Bankowi Spółdzielczemu we Włoszakowicach za wsparcie i pomoc w organizacji rozgrywek, paniom Karinie Obiorze, Beacie Biegańskiej, Ewelinie Dąbrowskiej i Magdalenie Apolinarskiej za przygotowanie turnieju, szachowym przyjaciołom za niespodziewane upominki, a dyrektorowi włoszakowickiej szkoły Jarosławowi Zielonce za użyczenie auli oraz nagrody dla dzieci.